TOP 10 klubów wg FIFA


Marzec 25, 2018

Jaki jest najlepszy klub piłkarski na świecie? Który z klubów jest najlepszy? Na te pytania odpowiadają co roku włodarze FIFA. Zespół statystyków i historyków przygotowuje zestawienie w oparciu o wyniki zespołów z ostatnich pięciu lat. Jak wygląda ranking najlepszych klubów piłkarskich w 2018 roku?

10. Borussia Dortmund
Borussia Dortmund – klub, który polskim kibicom znany jest bardzo dobrze. Wszak, to właśnie w nim od lat występują i występowali Polacy. Sukcesy Borussi zostały dostrzeżone przez statystyków i klub z Dortmundu otwiera dzisiejsze zestawienie.

9. Arsenal
Klub, którego kibice prześmiewczo określają mianem „czwartego” w Anglii – zasługuje na 9-te miejsce w rankingu FIFA. Zaskoczeni? My także! Wszak, ostatnie sukcesy Arsenalu (zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej) miały miejsce dobre kilka lat temu. Mimo tego, według statystyków i historyków – Arsenal nadal jest jednym z najlepszych klubów na świecie.

8. Manchester City
Niebieska część Manchesteru to według historyków klub, który zasługuje na ósme miejsce w tym prestiżowym zestawieniu. Prowadzone przez Pepa Guardiolę The Citizens z całą pewnością w przyszłym roku znajdą się jeszcze wyżej po tym jak zdemolowali Premier League.

7. PSG
Jeden z najbogatszych klubów na świecie Paris-Saint-Germain to jeden z faworytów do wygrania Ligue 1. Paryski zespół po sprowadzeniu Neymara i Mbappe, celuje jeszcze wyżej. Projekt zakłada dotarcie na sam szczyt takowego zestawienia.

6. Sevilla
Sevilla – do niedawna klub Grzegorza Krychowiaka to hiszpański zespół, który osiąga świetne wyniki w tzw. pucharze pocieszenia – Lidze Europejskiej. Na przestrzeni ostatnich lat wygrali go dwukrotnie, dzięki czemu znajdują się na bardzo wysokiej – szóstej lokacie.

5. Juventus
Najbardziej utytułowany włoski klub piłkarski zdobył sześć Scudetto z rzędu. Niestety, w Champions League – od dawna bez sukcesów. Bianconeri co prawda dwa razy docierali do finału tych rozgrywek w ostatnich pięciu latach, ale za każdym razem ulegali hiszpańskim ekipom – Barcelonie i Realowi Madryt.

4. FC Barcelona
Duma Katalonii to klub, który przez wiele lat był na szczycie takiego zestawienia. To jednak uległo małej metamorfozie. Dzisiaj Barcelona jest czwarta. Jej strata do top 3 jest jednak niewielka. Biorąc pod uwagę sukces w La Liga – szybko mogą wskoczyć na podium.

2. Bayern Monachium i Atletico Madryt
Drugie miejsce ex quo zajmuje bawarski Bayern i madryckie Atletico. Charakterystyka tych zespołów jest różna, ale jak widać – oba style gry są skuteczne, zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym podwórko.

1. 1Real Madryt
Niekwestionowanym liderem tegoż zestawienia jest Real Madryt. „Galaktyczni” w ostatnich czterech latach trzy razy sięgali po puchar określany mianem „uszatego”. Czy tym razem będzie tak samo? Jak na razie są na najlepszej drodze do powtórzenia sukcesu.

 

Spośród polskich klubów najwyższą lokatą pochwalić się może stołeczna Legia. Warszawianie zajmują 59 lokatę w zestawieniu, co jest efektem świetnej gry w Europie przed dwoma i czterema laty.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *