TOP 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie


Kwiecień 1, 2018

Komercjalizacja futbolu sprawiła, że piłkarze zarabiają ogromne pieniądze. W najlepszych ligach świata, przeciętny piłkarz zarabia kilka milionów euro rocznie. Którzy są najlepiej opłacani? Który z piłkarzy otrzymuje najwięcej za grę? Poznaj piłkarską dyszkę najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie!

10. Axel Witsel
Belg, który polskiej publiczności znany jest głównie z brutalnego faulu na Marcinie Wasilewskim obecnie gra w chińskim Tianjin Quanjian, gdzie za rok gry inkasuje 18 milionów euro. Twardo grający środkowy, defensywny pomocnik jest jedną z największych gwiazd Chińskiej Superligi.

9. Gervinho
Dysponujący nieprawdopodobną szybkością skrzydłowy Gervinho to kolejna z gwiazd Chińskiej Superligi. Grający między innymi w AS Romie pomocnik za rok gry inkasuje 18 milionów rocznie (tyle samo co Axel Witsel). Gervinho gra obecnie w klubie Hebei China Fortune. Nic dziwnego, że płacą mu za grę w piłkę niemałą fortunę.

8. Hulk
Potężnie zbudowany napastnik, który występować może również jako ofensywny pomocnik lub skrzydłowy to kolejny zawodnik Chińskiej Superligi. Przeniósł się tam jako jeden z pierwszych. Jego kontrakt z Shanghai SIPG jest warty 20 milionów euro rocznie.

7. Gareth Bale
Przenosimy się na chwilę do Europy, gdzie jedną z najwyższych pensji otrzymuje lewoskrzydłowy Realu Madryt – Gareth Bale. Do niedawna najdroższy piłkarz świata za rok gry w galaktycznym Realu inkasuje całkiem przyzwoite 20,2 milionów euro. Gdyby jeszcze grał tak dobrze jak mu płacą…

6. Cristiano Ronaldo
Dopiero szóste miejsce w tym zestawieniu zajmuje jeden z najlepszych piłkarzy tego globu – Cristiano Ronaldo. Portugalczyk, który do Realu Madryt trafił z Manchesteru United za rok gry kasuje 23,6 milionów euro. Dodając do tego kontrakty z reklam i inne sponsorskie umowy, wychodzi całkiem dobra „dniówka”.

5. Lionel Messi
Argentyńczyk, największy rywal Cristiano Ronaldo w zmaganiach o tytuł „najlepszego piłkarza globu” to zawodnik FC Barcelony. Filigranowy ofensywny zawodnik za rok gry w katalońskim klubie dostaje 25 milionów euro. Całkiem przyzwoicie, nieprawdaż?

4. Oscar
Kolejny Brazylijczyk biegający po boiskach Chińskiej Superligi – Oscar za rok gry kasuje niebagatelne 25 milionów rocznie. To jednak nie wszystko, w kontraktach świetnego dryblera znajdują się również liczne premie – między innymi za zdobyte bramki, występy i zwycięstwo w rozgrywkach.

3. Ezequiel Lavezzi
TOP 3 tego zestawienia otwiera jeden z największych talentów argentyńskiej piłki. Ezequiel Lavezzi na co dzień występuje w Chińskiej Superlidze, gdzie wraz ze swoim klubem Hebei China Fortune walczy o najwyższe laury. Lavezzi za rok gry inkasuje 26,5 miliona euro.

2. Neymar
Najdroższy piłkarz świata Neymar, po przejściu do PSG znacznie zwiększył swoje zarobki. Ten utalentowany zawodnik, którego zatrzymanie na boisku jest niezwykle trudne, za rok gry dostaje 30 milionów euro.

1. Carlos Tevez
Zdecydowanie najlepiej opłacanym zawodnikiem jest Tevez. Popularny Carlitos grał do tej pory w takich klubach jak Boca Juniors, Manchester United, Manchester City oraz Juventus. W żadnym z tych klubów jego płaca nie była jednak tak imponująca jak ma to miejsce w Shanghai Shenua. 38 milionów za rok gry to absolutny rekord.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *