TOP 10 piłkarzy o największej wartości


Kwiecień 18, 2018

Futbolem rządzą ogromne pieniądze. Wartości zawodników sięgają kwot o których niektórym nigdy się nie śniło. Który z zawodników jest najlepiej wyceniany? Który z obecnych kopaczy ma najwyższą rynkową wartość?

10. Antoine Griezmann
Francuski napastnik mogący występować również na pozycji lewego skrzydłowego i ofensywnego pomocnika (w roli klasycznej dziesiątki lub wysuniętego rozgrywającego) to diament Atletico Madryt. Świetnie operujący lewą nogą zawodnik wyceniany jest na 100 milionów Euro.

9. Paulo Dybala
Popularny „La Joya” to zawodnik pochodzący z Argentyny. Podobnie jak Griezmann – najlepiej czuje się z piłką przy lewej nodze. Na co dzień występuje we włoskim Juventusie, gdzie tworzy atak HD wraz z Gonzalo Higuainem. Według transfermarkt Dybala w chwili obecnej warty jest 100 milionów Euro.

8. Philippe Coutinho
Pierwszy z przedstawicieli brazylijskiego futbolu na naszej liście – Coutinho to zawodnik, który od niedawna występuje w katalońskiej Barcelonie. Coutinho to ofensywny piłkarz, który doskonale odnajduje się w systemie gry opartym na dokładnych, krótkich podaniach. Nic więc dziwnego, że tak szybko zaaklimatyzował się w Blaugranie. Jego wartość to 100 milionów Euro.

7. Eden Hazard
Eden Hazard czyli największa gwiazda londyńskiej Chelsea. Ten lewoskrzydłowy wyceniany jest na 100 milionów euro. Wszystko wskazuje na to, że już tego lata – jeden z czołowych hiszpańskich klubów może położyć taką kwotę na stół.

6. Kevin de Bruyne
„de Bruyne, de Bruyne, de Bruyne” – takie słowa nie raz słyszał fan piłkarskiej serii Fifa. Ten utalentowany, młody zawodnik to jeden z najlepiej podających piłkarzy na świecie. Do tego niesamowite uderzenie „zza 16-stki” i przegląd pola. Czy można oczekiwać czegoś więcej?! Wartość: 110 milionów euro.

5. Cristiano Ronaldo
33-letni już Portugalczyk do niedawna był absolutnym liderem takowych zestawień. Teraz, ze względu na wiek – jego wartość systematycznie spada. Aktualnie, transfermarkt wszechstronnego Portugalczyka wycenia na niebagatelne 120 milionów euro.

4. Harry Kane
Zdobywca złotego buta w 2017 roku – Harry Kane to jeden z najmłodszych w tym zestawieniu. Anglik występujący na co dzień w Tottenhamie jest jednym z najbardziej perspektywicznych zawodników na świecie. Ten napastnik wyceniany jest obecnie na 120 milionów euro.

3. Kylian Mbappe
Kylian Mbappe to zawodnik za którego PSG planuje zapłacić w przyszłym roku 180 milionów euro. Jego wartość w chwili obecnej jest jednak nieco mniejsza. Młodzian, według transfermarkt jest warty 120 milionów euro.

2. Neymar
Najdroższy piłkarz na świecie – Neymar kosztował PSG 225 milionów euro. W rzeczywistości jego wartość jest „nieco” mniejsza. Transfermarkt wycenia doskonałego dryblera na 180 milionów euro.

1. Lionel Messi
Na szczycie tego zestawienia znajduje się nie kto inny jak Lionel Messi. Lojalny Barcelonie Argentyńczyk jest zawodnikiem, który może pochwalić się wartością 185 milionów euro. Jesteśmy jednak przekonani, że za transfer tego piłkarza trzeba by było zapłacić znacznie więcej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *