Do czego wykorzystać trufle w słoiku?

Trufle grzyby to rzadko występujący gatunek grzybów. Są więc uważane za produkt bardzo luksusowy. Trufle grzyby rosną głównie w krajach położonych w basenie Morza Śródziemnego, głównie we Włoszech, Francji i Hiszpanii. Występują także w Polsce, ale są objęte ochroną. Dzisiaj smak tych wyjątkowych grzybów może poznać każdy.

Jakie trufle można kupić?

Trufle grzyby są bogatym źródłem błonnika, soli mineralnych, białka i węglowodanów. Cieszą się uznaniem smakoszy nie tylko z uwagi na wartości odżywcze, ale przede wszystkim z uwagi na wyjątkowy smak i aromat. W Europie występuje ponad 20 gatunków tych grzybów. Najbardziej cenione są trufle czarne i białe. Trufle sklep ma w sprzedaży produkty na bazie obu tych gatunków.

Z uwagi na to, że grzyby te bardzo szybko należy przygotować do spożycia (można je przechowywać maksymalnie przez 10 dni), trufle sklep ma w ofercie czarne trufle w słoiczku. Dodatkowo trufle sklep online oferuje produkty z dodatkiem czarnych i białych trufli.

Jak wykorzystać te grzyby?

Trufle w słoiczku można wykorzystać na bardzo różne sposoby. Są one dobrym dodatkiem do wielu dań z makaronem. Można dodawać do dań z kuchni śródziemnomorskiej czy do jajecznicy. Oliwa ze słoiczka może stać się bazą dressingów do sałatek. Po otwarciu słoiczek z truflami należy przechowywać w lodówce. Trufle sklep online ma w ofercie trufle całe i krojone. Oferuje także makaron, sos i miód z dodatkiem trufli. Plusem jest to, że sklep online wyróżnia się bardzo atrakcyjnymi cenami.