Gdzie można kupić trufle wysokiej jakości?

Smak i aromat, którym odznaczają się trufle grzyby doceniają najwięksi smakosze. Te rzadko występujące grzyby rosną głównie na terenie Włoch, Hiszpanii i Francji. Występują także w naszym kraju, ale są objęte ochroną. Trufle grzyby spośród innych wyróżniają się tym, że rosną pod ziemią. Dziś ich smak można poznać nie wyjeżdżając do krajów śródziemnomorskich i nie wydając ogromnej sumy na ich zakup.

Gdzie można kupić trufle w Polsce?

W Europie występuje 25 gatunków trufli. W kuchni z najbardziej cenne uważa się tylko 2 spośród nich. Są to trufle białe i czarne. Za kilogram białej trufli trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy euro. Trufle sklep w swoim asortymencie ma trufle w słoiczku. Można je wykorzystać jako dodatek do wielu dań nie tylko z kuchni śródziemnomorskiej.

Trufle w słoiczku warto dodać do jajecznicy, omletu, tradycyjnych włoskich dań z makaronem. Wykorzystać można także oliwę. Będzie ona bardzo aromatyczna, świetnie nadaje się do przygotowania dressingu do sałatki. Należy pamiętać, że otwarte trufle przechowuje się w lodówce.

Jakie jeszcze produkty oferuje sklep z truflami?

Oprócz trufli w słoiczku sklep ma w ofercie także inne produkty z tymi wyjątkowymi grzybami. Sklep proponuje także miód akacjowy, sos pomidorowy oraz makaron tagliatelle z dodatkiem czarnych trufli. Wszystkie te produkty można kupić nie wychodząc z domu, jest to bowiem sklep online. Złożone zamówienia sklep realizuje bardzo szybko. Trufle sklep online wszystkie produkty sprzedaje w bardzo atrakcyjnych cenach.