Jak działa ekspres przelewowy do kawy?

Kawa to jeden z popularniejszych napojów, także w społeczeństwie polskim, dlatego wielu z nas nie tylko pije kawę w kawiarniach czy palarniach kawy, ale również posiada taki ekspres do kawy we własnym domu.

Dziś chcemy wam zaproponować nieco starszy typ ekspresu, jakim jest ekspres przelewowy, wbrew pozorom kawy przelewowe to wyjątkowy smak i aromat zawarty w świeżo zaparzonej filiżance kawy. Czy warto zatem kupić ekspres do kawy przelewowy i parzyć samodzielnie kawy do dripa we własnym domu? Odpowiedz oczywiście jest twierdząca.

Co to jest drip kawa z ekspresu?

Jeżeli nie spotkaliśmy się jeszcze z pojęciem ekspresu przelewowego, a jedyne co znamy to drogie ekspresy ciśnieniowe, sprawdźmy która kawa jest lepsza i co to jest drip kawa. Każdy z nas jest smakoszem kawy, jednak tylko najlepszej jakości kawy przelewowe mogą naprawdę podnieść kubki smakowe wydobywając z ekspresu wszystko to co najlepsze.

Jeżeli wybierzemy dobrej jakości ekspres przelewowy, nie tylko zostanie w nim zaparzona kawa, ale również zostanie ona wcześniej zmielona, jeżeli zastosujemy najlepszą kawę ziarnistą. Zanim kawa znajdzie się w filiżance, zostanie zmielona, ekspres przefiltruje wcześniej wlaną wodę, aby dostarczyć jak najbardziej aromatycznego napoju.

Kupujemy kawę przelewową

Zastanawiając się jakie właściwie kawy przelewowe powinniśmy wybrać, najpierw oczywiście należy zacząć swoje zakupy od ekspresu. Do najtańszych modeli należą ręczne ekspresy przelewowe, w tych jednak zwykle nie ma opcji mielenia kawy ziarnistej. Dlatego jeżeli chcemy aby kawa do przelewu była bezpośrednio przed zaparzeniem zmielona, musimy wybrać o wiele lepszej jakości ekspres przelewowy, najlepiej z dwoma dzbankami bądź z termosem.