Jak wybrać ubranka dla dziecka?

Body dziecięce to jeden z podstawowych elementów garderoby małego człowieka – i to bez względu na to, czy dziecko ma kilka dni, tygodni czy też miesięcy. Tak naprawdę jest to bardzo uniwersalne ubranko, które jest cenione za funkcjonalność, wygodę i łatwość zakładania. Nie dziwi zatem fakt, iż zdecydowana większość rodziców kupuje body dla dzieci już od pierwszych dni ich życia.

Jednak aby popularny „bodziak” spełnił swoje zadanie, to musi być dobrany w odpowiedni sposób. Zatem na co zwracać uwagę przy jego zakupie? Oto kilka podstawowych informacji. 

Po pierwsze – jakość materiału

Bardzo ważnym kryterium przy wyborze body dla noworodków i starszych dzieci jest materiał, z którego ubranko zostało wykonane. Skóra dziecka jest cienka i bardzo delikatna – dlatego też wymaga odpowiednich materiałów. Najlepsze body dziecięce to takie, które jest wykonane z materiałów miękkich, delikatnych, oddychających i niepodrażniających skóry. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie stuprocentowa bawełna, która dodatkowo posiada wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa.

Po drugie – rozmiar body dla dziecka

Innym niezwykle ważnym kryterium wyboru body dla niemowlaka powinien być jego rozmiar. W tym przypadku zasada jest bardzo prosta – body dziecięce powinno być wygodne i w żaden sposób nie krępujące ruchów malucha. Dlatego też w przypadku tego typu ubranka lepiej zdecydować się na nieco większy rozmiar niż chociażby o odrobinę za mały lub nawet dopasowany na przysłowiowy „styk”. Body w za małym rozmiarze może uciskać maluszka w pachwinach lub zbyt mocno ciągnąć w ramionach.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie body dziecięcego? Tutaj istotne jest zapięcie, które warto dobrać w zależności od wieku dziecka – w początkowych tygodniach życia sprawdzi się body kopertowe lub z klapką, natomiast potem można się już decydować na te zapinane na guziki lub wkładane przez główkę. Dodatkowo warto pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się w różnorodne rodzaje body pod względem długości rękawka. Wszystkie te rodzaje na pewno się przydadzą.