Kleje i wydajne pianki montażowe

Wiele prac budowlano-remontowych wymaga zastosowania różnego rodzaju mocowań i uszczelniaczy. Do nowoczesnych produktów używanych zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów zalicza się obecnie mocny klej oraz piankę poliuretanową.

Jakie ma zastosowanie klej montażowy?

Kleje montażowe występują na rynku w bardzo różnych rodzajach, a to oznacza, że ich zastosowanie jest naprawdę bardzo szerokie. Kleje doskonale nadają się nie tylko do łączenia ze sobą elementów wykonanych z drewna. Po nowoczesny mocny klej można sięgnąć także wtedy, gdy zachodzi konieczność połączenia ze sobą elementów szklanych czy metalowych.

Ponadto klej nadaje się do montażu elementów ceramicznych. Klej sprawdzi się także do mocowania styropianu. W wielu dziedzinach budownictwa zastosowanie ma nie tylko klej, ale także pianka poliuretanowa.

Do czego służy pianka?

Pianka poliuretanowa bardzo często stosowana jest do montażu okien i drzwi. Nie jest to jednak jedyna możliwość jej wykorzystania. Z powodzeniem sprawdzi się ona także do montażu wewnętrznych i zewnętrznych parapetów. Pianka jest nieoceniona, gdy zachodzi konieczność zamontowania bramy czy rolet.

Pianka jest bardzo popularna, występuje więc na rynku w bardzo różnych rodzajach. Także mocny klej można kupić w różnych wariantach. W efekcie każdy może wybrać klej bądź piankę poliuretanową, które najlepiej sprawdzą się do zaplanowanych prac. Klej montażowy i pianki poliuretanowe są bardzo wydajne.