Rolety zewnętrzne bez tajemnic

Każdy producent rolet reklamuje oferowane przez siebie rozwiązania jako te, które chronią nie tylko przed nadmiarem światła słonecznego. Atutem przygotowanej przez niego oferty jest również możliwość stosowania rolet wtedy, gdy zależy nam na termoizolacji budynku oraz poprawie jego izolacji akustycznej.

Czy jednak oznacza to, że każdy producent rolet zewnętrznych oferuje nam te same rozwiązania? Oczywiście, że nie. Rolety znacząco różnią się między sobą, a jednym z ich znaków rozpoznawczych jest ich lokalizacja. Wbrew nazwie, nie zawsze jest ona taka sama.

Najpopularniejsze rolety zewnętrzne

Oferujący rolety zewnętrzne producent bardzo często przypomina, że najlepszym momentem na ich zakup jest ten, w którym dom jest dopiero budowany. Owszem, musimy wtedy myśleć o wielu kwestiach, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że wówczas, gdy w grę wchodzi lokalizacja rolet, mamy największe pole do manewru. Zwykle w takiej sytuacji można zdecydować się na kasetę nadprożową, którą mocuje się w miejscu okiennego nadproża tak, aby pełniła jego funkcję. Takie rozwiązanie sprawia, że roleta idealnie wtapia się w mur i nie zachodzi na okno.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja wtedy, gdy nad roletą zastanawiamy się w momencie wymiany okien. W takim przypadku lepszą opcją będzie zdecydowanie się na kasetę podtynkową mocowaną nad nadprożem okiennym.

Co z montażem rolet?

Nowoczesne rolety posiadają szereg zalet. Bardzo często można jednak usłyszeć, że poziom zadowolenia z nich nie zawsze jest taki sam. Co więcej, niejednokrotnie jest uzależniony właśnie od sposobu ich montażu. Osoby zastanawiające się nad tym, jak wykonać go maksymalnie poprawnie, powinny więc rozważyć skorzystanie z fachowej pomocy. Ta charakteryzuje się dużą skutecznością, a co za tym idzie ? wysokim poziomem zadowolenia.