Salon jasny czy ciemny – jakie meble wybrać?

Do tej pory najmodniejsze były białe meble vintage. Teraz powoli wracamy do naturalnych kolorów i powracają do łask naturalne jasne meble z drewna bądź meble z płyty z wyraźną strukturą drewna. Urządzając salon często się zastanawiamy jakie meble retro wybrać, aby salon właściwie się prezentował. W zależności od tego jak dużej wielkości jest salon, możemy wybrać naturalne jasne meble z drewna bądź wręcz przeciwnie postawić na ciemny brąz. Należy jednak pamiętać, że im ciemniejszy kolor mebli w salonie, tym ciemniej będzie w całym pomieszczeniu.

Jasne meble do małego salonu

Jeżeli mamy mały salon i chcemy go urządzić jak najpraktyczniej, a dodatkowo jego okna są skierowane na cześć północną, najlepiej jeżeli wybierzemy jasne meble retro do salonu. Dzięki temu optycznie zwiększy się wielkość salonu i nie stracimy na jego naturalnym oświetleniu. Możemy także wybrać ciemną tapicerkę wypoczynku i jasną barwę mebli, pamiętając przede wszystkim o naturalnym świetle, dzięki któremu dobrze czujemy się we wnętrzu.

Duży salon od strony południa

W dużym salonie od strony południowej, w którym mamy również przynajmniej jedno okno balkonowe bądź duże drzwi tarasowe, można z powodzeniem wybrać ciemne meble w stylu vintage. Dodadzą one wyjątkowego uroku we wnętrzu i nie przyciemnią go tak bardzo, albowiem dużo okien w salonie od strony południowej to naturalnie wpadające światło do wnętrza całej powierzchni. Wszystko zależy od naszych preferencji i upodobań, choć warto znać się na wystroju wnętrz i urządzać swój dom według panujących zasad. Nie zależnie od tego czy wybierzemy jasne czy ciemne meble vintage, pamiętajmy o zachowaniu proporcji i doborze dodatków, dzięki którym wnętrze wygląda korzystniej.