Wybierz maszyny o napędzie elektrycznym

Wtryskarki elektryczne są coraz częściej wykorzystywane w przemyśle, mowa tutaj o przetwórstwie tworzyw sztucznych. Wzbudzają one coraz większe zainteresowanie, przedsiębiorcy często nabywają je do swoich firm. Co prawda wtryskarki do plastiku są droższe od wtryskarek hydraulicznych, jednak ich eksploatacja jest tańsza, nie wymagają tylu prac konserwatorskich oraz napraw. Warto zainteresować się urządzeniami elektrycznymi na rzecz ekologii i ochrony środowiska.

Wyższa cena nie oznacza wady urządzenia

Wtryskarka do tworzyw sztucznych ma wiele zalet. Należy do nich także cena. Jest ona co prawda wyższa od ceny wtryskarki hydraulicznej, jednak stosunek ceny zmniejszył się znacznie na przełomie lat, co sprawia, że maszyna staje się coraz bardziej konkurencyjna i coraz chętniej kupowana przez przedsiębiorców.

Tutaj liczy się przede wszystkim wysoki komfort pracy, albowiem wtryskarka do gumy czy do plastiku jest czystsza, praca za jej pośrednictwem nie wymaga aż tak dużego obciążenia, ciągłej wymiany filtrów jak jest to w przypadku wtryskarek hydraulicznych.

Nowoczesne funkcje wtryskarek elektrycznych

Maszyny o napędzie elektrycznym, do jakich zalicza się wtryskarka pionowa, są wyposażone w nowoczesne funkcje, takie jak aplikacje, dzięki którym łatwiej można sterować takimi wtryskarkami. Po ustawieniu konkretnych parametrów, maszyna automatycznie zmienia swoje ustawienia i wykonuje inne formy plastikowe. Funkcje te są dostępne na komputery, tablety i smartfony, co zdecydowanie ułatwia pracę w zakładzie.

Nowoczesność wtryskarek elektrycznych to również większa czujność urządzeń, dzięki wbudowanym nowoczesnym funkcjom, wtryskarka może samodzielnie zmienić parametry, opierając się na lepkości tworzywa, warunkach atmosferycznych i innych ważnych czynnikach zewnętrznych.