Wyprawa survivalowa i odpowiednie przygotowanie

Obecnie survival stał się bardzo popularnym sportem i hobby dla wielu osób, toteż wyposażenie survivalowca to równie interesujący i popularny temat. Po pierwsze ważne są ubrania. Dodatkowe wyposażenie w skarpety czy termo aktywną bluzę, to pewność że nawet kiedy przemokniemy, będziemy mieli się w co przebrać.

Po drugie jedzenie. Oczywiście tutaj nie możemy zabrać ze sobą całej lodówki, a w plecaku liczy się miejsce i waga, dlatego polecane są przede wszystkim racje żywnościowe, dzięki którym łatwo przetrwamy w kryzysowych sytuacjach, a nasz plecak z jedzeniem nie będzie ważył zbyt wiele kilogramów.

Obowiązkowe wyposażenie na survival

W plecaku survivalowca powinno się znaleźć wiele obowiązkowych przedmiotów, z pewnością powinny to być wcześniej wspomniane zapasowe ubrania, ale również zapałki albo zapalniczka, namiot i śpiwór jeżeli chcemy przetrwać noc w zimnie oraz specjalne racje żywnościowe wojskowe, dzięki którym nawet najtrudniejsze chwile w lesie przetrwamy.

Tutaj trzeba wyraźnie powiedzieć, że takie racje żywnościowe turystyczne to nie tylko jedzenie, to przede wszystkim zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości składników energetycznych, dzięki którym będziemy mieli siłę iść dalej i w rezultacie dotrzeć do celu.

Rodzaje racji żywnościowych

W sklepach z wyposażeniem turystycznym i wojskowym możemy znaleźć niemalże wszystko. Tutaj kupimy sprzęt turystyczny, do jakiego zalicza się namiot, śpiwór czy karimata, ubrania termo aktywne, dzięki którym będzie nam ciepło, a także jedzenie potrzebne na takie wyjazdy. Jest to oczywiście racja żywnościowa, która może wystąpić jako racja liofilizowana, wojskowa albo sucha, a każda z nich ma inne zastosowanie w podróży survivalowca.