Z czego zbudowany jest ekspres przelewowy i jak działa?

Wiele osób w swoich domach ma wysokiej jakości ekspresy ciśnieniowe, które jednak nie dorównują pod względem jakości ekspresom przelewowym, z których wydobywa się wyjątkowo aromatyczna drip kawa. Jeżeli tylko wybierzemy dobrej jakości kawy przelewowe, z pewnością będziemy cieszyć się codziennie jej doskonałym smakiem i aromatem. Zastanówmy się zatem co to są ekspresy przelewowe i jakie mają właściwości.

Zalety ekspresów przelewowych

Ekspresy przelewowe i kawy do dripa używane są na całym świecie, a ich jakość to najwyższa półka dla kawoszy. Na rynku możemy znaleźć urządzenia różnej wielkości, istnieją bowiem pojedyncze oraz podwójne ekspresy przelewowe różnych marek. Miniaturowa wersja wystarcza na zaparzenie jednej kawy, a większe modele pozwalają nawet zaparzyć ponad dwa litry doskonałej kawy przelewowej.

Jaką kawę do przelewu wybrać?

Jeżeli chcemy aby ekspres dawał nam aromatyczną, świeżą i smaczną kawę, musimy zadbać o jej wysoką jakość. Dlatego kawa do przelewu powinna być tylko ze sprawdzonego źródła, o doskonałej jakości ziarnach, które zostaną zmielone tuż przed zaparzeniem. Wybierając ekspres przelewowy, warto zwrócić uwagę na jego pojemność, aby zawsze parzyć odpowiednią ilość kawy. Taki ekspres zwykle składa się z pojemnika na wodę, która jest bezpośrednio filtrowana, miejsca na kawę oraz dzbanka do którego tuż po zaparzeniu wpływa strumieniem świeża i pachnąca kawa.

Jeżeli mamy w domu bardzo twardą wodę, warto zainwestować w wodę filtrowaną, albowiem ona również ma wpływ na smak i jakość zaparzonej kawy. Jak działa ekspres przelewowy? Jego sposób użycia jest bardzo prosty i podobny do pracy ręcznego ekspresu przelewowego. Wystarczy wlać wodę i wsypać kawę, resztę zrobi za nas ekspres.