Czym są magazyny samoobsługowe?

Bardzo wygodnym rozwiązaniem, które pojawiło się na rynku już jakiś czas temu są magazyny samoobsługowe. Najem tego typu magazynów zaczyna się cieszyć w Polsce coraz większą popularnością. Czy to jest to rozwiązanie, z którego naprawdę warto skorzystać?

Wygodne, tanie i bezpieczne przechowywanie rzeczy

Self storage nie jest nowym wynalazkiem. Idea przechowalni rzeczy zrodziła się w Stanach Zjednoczonych już w latach 50. Self storage to usługa, która od pewnego czasu dostępna jest także w Polsce. Magazyny samoobsługowe są świetnym rozwiązaniem zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm, którym brakuje miejsca do przechowywania rzeczy. Firma, która ma do wynajęcia magazyny samoobsługowe odpowiednio je zabezpiecza.

Rzeczy, które znajdą się w magazynie są całkowicie bezpieczne. Magazyn do przechowywania rzeczy może mieć różną wielkość. Minimalna powierzchnia to jeden metr kwadratowy. Osoby czy firmy, które wynajmą magazyn do wynajęcia mają do niego dostęp przez dwadzieścia cztery godziny siedem dni w tygodniu.

Gdzie są magazyny samoobsługowe?

Małe magazyny do wynajęcia oraz komórki to usługa, z której mogą skorzystać mieszkańcy na razie tylko kilku polskich miast. Małe magazyny do wynajęcia mogą wynająć mieszkańcy Bydgoszczy, Kalisza, Poznania, Szczecina, Wrocławia i Zabrza. Okres, na jaki można wynająć magazyn do przechowywania rzeczy jest bardzo różny. Może to być nawet kilka lat.

Powodów, dla którego coraz więcej osób korzysta z self storage jest mnóstwo. Najczęściej magazyny samoobsługowe wynajmują osoby i firmy, którym brakuje miejsca do przechowywania.