Jak urządzić salon z jadalnią?

Czy zastanawialiście jak urządzić salon z jadalnią, aby było to jedno eleganckie i funkcjonalne wnętrze? Dziś w budownictwie parterowym z funkcjonalnym poddaszem właśnie na parterze najczęściej znajduje się duży salon z jadalnią i aneksem kuchennym, gdzie można ustawić meble vintage i cieszyć się doskonałym wyglądem każdego metra kwadratowego salonu. Jeżeli chcemy aby salon był połączony z jadalnią, nie możemy zapomnieć o dużym stole, przy którym zmieści się cała rodzina. Najwygodniejszą opcją jest stół rozkładany z tak zwaną dostawką, wtedy w salonie mieści się naprawdę dużo osób i można w nim urządzać uroczystości rodzinne.

Jakie meble powinny znaleźć się w salonie?

Salon jak wiadomo jest wizytówką każdego domu, w nim przede wszystkim powinny znajdować się meble retro, dzięki którym każdy metr wnętrza zostanie odpowiednio zaaranżowany. Jeżeli w salonie dodatkowo znajduje się jadalnia, nie zapomnijmy o stole i krzesłach oraz witrynie z zastawą stołową. Salon z jadalnią musi jednak pełnić także funkcję wypoczynkową, dlatego nie powinno w niej zabraknąć dużej sofy rozkładanej oraz ławy, przy której będzie można codziennie napić się aromatycznej kawy.

Jak połączyć salon z jadalnią?

Zwykle kiedy aranżujemy przestrzeń salonu pod salon połączony z jadalnią, kupujemy jednolite meble retro do salonu, dzięki którym całe pomieszczenie będzie urządzone w jednym stylu. Mimo to warto oddzielić funkcjonalność salonu od jadalni, aby miały one odrębny charakter, tworząc wzajemnie jedną całość. Wybierając meble w stylu vintage, pamiętajmy aby nie były one zbyt ciemne, szczególnie gdy salon znajduje się od strony północnej, bądź jest w nim stosunkowo niewiele okien. Do takiego salonu najlepsze są meble w naturalnym kolorze drewna.