Usługi biura patentowego

Uzyskanie patentu na swoje własne pomysły skutecznie pozwala na ochronę przed nieuczciwą konkurencją. Jednak, choć można to zrobić samodzielnie, nie każdy wie, jak się za to zabrać. Rozwiązaniem może być biuro patentowe, gdzie doświadczony rzecznik patentowy przeprowadzi nas krok po kroku przez cały proces.

W czym pomagają biura patentowe?

Patenty to pewnego rodzaju monopol pozwalający zarabiać na swoim własnym pomyśle. Jeśli zależy nam, żeby nikt inny nie wykorzystał naszego wynalazku czy nie mógł się posłużyć nazwą naszej marki, najlepiej będzie ją zastrzec. Zajmuje się tym urząd patentowy. W zgłoszeniu danego wynalazku, nazwy czy wzoru do takiego urzędu pomocne może być biuro patentowe, a osobą, która zajmuje się tym, aby wszystko przebiegało sprawnie i zgodnie z prawem jest rzecznik patentowy. Cennik tego typu usług może wydawać się wysoki, jednak daje to gwarancję, że wszystko przebiegnie prawidłowo.

Czy warto korzystać z biura patentowego?

Choć mogłoby się wydawać, że zgłoszenie patentu to nic trudnego, w rzeczywistości może okazać się to dość skomplikowane. I nie chodzi tu jedynie o urzędnicze formalności. Jeszcze przed zgłoszeniem patentu trzeba starannie sprawdzić sytuację prawną zgłaszanego pomysłu, tak aby nie naruszyć w ten sposób praw intelektualnych innych osób. Biuro patentowe zajmie się wszystkimi aspektami związanymi z zastrzeżeniem wynalazku lub nazwy.