Kryptowaluty – gdzie można je kupić?

Kryptowaluty to temat, który ciągle wzbudza niemałe emocje. Mimo długiego czasu, który upłynął od ich pojawienia się na rynku nadal są bardzo popularne. Najbardziej znaną kryptowalutą jest oczywiście bitcoin, który często określany jest skrótem BTC. Gdzie kupić bitcoin? Jak kupić bitcoin? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć.

Kantor i giełda bitcoin

Ci, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z BTC mają do dyspozycji dwa miejsca. W grę wchodzi kantor BTC oraz giełda bitcoin. Miejsca te nieco różnią się między sobą przede wszystkim sposobem prowadzenia.

W przypadku kantoru to jego właściciel decyduje ile kosztuje bitcoin. Kurs jest jasno ustalony. Giełda kryptowalut to miejsce, w którym właściciel nie ma wpływu na ostateczną cenę. BTC jest bowiem na giełdzie kupowane od konkretnego użytkownika i to właśnie on decyduje jaką kwotę chce za kryptowalutę uzyskać. Należy jednak podkreślić, że zarówno giełda bitcoin, jak i kantor kryptowalut to miejsca, w których transakcje są w pełni bezpieczne.

Jak kupować kryptowaluty?

Kiedy wiemy już gdzie kupić bitcoin, przychodzi pora na pytanie jak to zrobić. Każdy, kto zamierza korzystać z giełdy kryptowalut musi pamiętać o tym, że niezbędna będzie rejestracja, a także weryfikacja tożsamości. Warto postawić na sprawdzoną giełdę, w której proces ten nie zajmuje zbyt wiele czasu. Zakup kryptowalut wcale nie jest trudny i bez problemu poradzi sobie z tym każdy.

Zakup kryptowalut jest dziś naprawdę prosty. Oznacza to, że każdy, kto dysponuje odpowiednią kwotą pieniędzy może stać się właścicielem kryptowalut, w tym BTC.