Kupujemy bitcoiny, czyli kryptowaluty nadal w cenie

Kryptowaluty towarzyszą nam już dobrych kilka lat. Są to waluty, które nie mają materialnej postaci. Oznacza to, że nie możemy schować ich do portfela. Najbardziej znaną kryptowalutą jest bitcoin. Jak kupić bitcoin to pytanie zadawane przez osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kryptowalutami.

Gdzie kupić bitcoin?

Jak kupić bitcoin to pytanie, na które odpowiedź jest wbrew pozorom naprawdę prosta. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że obecnie dostępna jest zarówno giełda kryptowalut, jak i kantor. Miejsca te różnią się między sobą sposobem, w jaki są prowadzenia.

W przypadku kantoru to jego właściciel ustala kurs, a więc cenę kryptowaluty. Z kolei w przypadku giełdy jej właściciel nie ma większego wpływu na cenę. Warto pamiętać, że giełda bitcoin to miejsce, które poleca się wszystkim zainteresowanym długoterminowym obracaniem tą walutą. Giełda bitcoin wymaga rejestracji. Etapem, przez który trzeba przejść jest również weryfikacja tożsamości.

Co wpływa na kurs BTC?

Kiedy wiemy już jak kupić bitcoin, warto wiedzieć od czego uzależniony jest jego kurs. Okazuje się, że giełda kryptowalut jest miejscem silnie reagującym na pobyt i podaż. Im więcej chętnych do zakupu BTC, a im mniej bitcoina na rynku, tym cena będzie oczywiście wyższa. Jest to prosta zależność, która rządzi handlem nie tylko kryptowalutami.

Gdzie kupić bitcoin to jedno z częściej zadawanych pytań przez tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami. Warto podkreślić, że zarówno kantor, jak giełda bitcoin to miejsca gwarantujące bezpieczeństwo transakcji.