Nowoczesne urządzenia w przetwórstwie tworzyw sztucznych

Wiele zakładów do dziś używa wtryskarek hydraulicznych, nie znając nowoczesnych urządzeń, do jakich zalicza się przede wszystkim wtryskarki elektryczne. Warto sprawdzić jakie zalety mają wtryskarki do plastiku i zaopatrzyć swój zakład właśnie w najnowocześniejszy i najlepszy sprzęt niezbędny w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Jeżeli prowadzisz firmę i zależy ci przede wszystkim na ekologii, oszczędnościach oraz podwyższeniu komfortu pracy, postaw na nowoczesność i innowacyjność elektrycznych wtryskarek.

Zalety wtryskarek elektrycznych?

Wybierając elektryczny odpowiednik dawnego urządzenia hydraulicznego, stawiamy przede wszystkim na jego zalety. Wtryskarka do tworzyw sztucznych nie wymaga chłodzenia, co wiąże się z oszczędnościami związanymi z ewentualną rozbudową infrastruktury w tej dziedzinie.

Nie wszystkie zakłady produkcyjne mają wysokie moce chłodnicze. Tam gdzie firma stawia na oszczędności oraz mniejsze zużycie prądu, tam powinna znaleźć się wtryskarka do gumy. Nowoczesność pozwala spełnić wszystkie wymogi unijne oraz wdrożyć w swoim zakładzie produkcyjnym przede wszystkim ekologię, która jest wyjątkowo ważna w obecnych czasach.

Mniejsza częstotliwość napraw

Wybierając nowoczesność, otrzymujemy wysokiej jakości produkt, w tym przypadku jest to innowacyjna wtryskarka pionowa, która nie tylko posiada mniej podzespołów, a co za tym idzie jej budowa jest mniej skomplikowana, ale również wymaga mniej skomplikowanych napraw i wymagających czasu konserwacji.

Warto zastanowić się nad wyborem nowoczesnej wtryskarki i zyskać maszynę innowacyjną, dzięki której produkcja poszczególnych elementów będzie łatwiejsza, a także zdecydowanie czystsza i szybsza. Elektryczne wtryskarki nie posiadają napędu układu hydraulicznego, zaworów, dodatkowych uszczelek, czy filtrów, które podlegają częstej wymianie.