Podstawowe ubranka dla dzieci

Body dla noworodków i starszych dzieci to podstawa garderoby niemal każdego malucha. I wcale nie dziwi fakt, iż zdecydowana większość rodziców ma ich co najmniej kilkanaście sztuk. Dlaczego? Otóż body dla dzieci są wygodne, funkcjonalne, praktyczne, uniwersalne i bardzo różnorodne. Dlatego też cieszą się tak dużą popularnością.

Dodatkowym plusem jest fakt, iż są dostępne w wielu rodzajach i wariantach, co sprawia, iż każdy z rodziców znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i maluszka. Jakie są podstawowe rodzaje dziecięcego body? Oto podstawowe warianty.

Różne długości rękawków

Pierwsze kryterium podziału body dla niemowlaka to długość rękawka. W tym przypadku body można podzielić na dwa podstawowe rodzaje:

  • body z długim rękawkiem (odpowiednie na chłodniejsze dni);
  • body z krótkim rękawkiem (idealne na ciepłe pory roku lub jako bielizna pod inne części garderoby).

Dodatkowym rodzajem „bodziaka” jest to na ramiączkach (czyli bez rękawków), które doskonale sprawdzi się pod kaftanik, bluzeczkę lub bluzę. Każde z tych body jest bardzo praktyczne – i dlatego warto je mieć w każdym wymienionym wyżej wariancie. 

Różnorodne rodzaje zapięcia

Innym kryterium podziału popularnego „bodziaka” jest jego zapięcie. W tym przypadku body dziecięce może być kopertowe (sprawdzające się zwłaszcza u noworodków), zapinane w kroku, zapinane przy szyjce lub z napami na ramieniu (te ostatnie rodzaje lepiej sprawdzą się u starszych dzieci, kiedy rodzice mają już większe doświadczenie w zakładaniu tego rodzaju ubranek). I co ważne – body dziecięce powinno być zapinane na guziki lub na napy, a nie na zamek. Dlaczego? Otóż guziki znacznie ułatwiają proces rozbierania i ubierania malucha, a dodatkowo są znacznie bezpieczniejsze dla dziecka (zamek może stanowić potencjalne zagrożenie).

Oprócz długości rękawka i sposobu zapinania body dla dzieci może też różnicować się ze względu na długość nogawki, fason, kolor czy wzór. Wybór jest tak duży, iż każdy z rodziców znajdzie coś najbardziej odpowiadającego jego wymaganiom. A ponieważ jest to tak wygodne, uniwersalne i funkcjonalne ubranko, to warto je posiadać w kilku różnych rodzajach.