Różne rodzaje klei montażowych

Trwałość połączeń klejonych materiałów zależy przede wszystkim od wybrania odpowiedniego preparatu. Obecnie zarówno w pracach remontowo-budowlanych, jak i drobnych naprawach w domu nieocenione są mocny klej montażowy oraz pianki poliuretanowe.

Jakie są rodzaje klejów montażowych?

Na rynku występują bardzo różne rodzaje klejów montażowych. Nowoczesne kleje montażowe są bardzo zróżnicowane pod względem składu chemicznego. W efekcie na rynku dostępne są kleje epoksydowe, dyspersyjne i poliuretanowe. sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zastosowanie tradycyjnych mechanicznych połączeń nie jest możliwe.

Mocny klej sprawdzi się nie tylko do mocowania parkietu, wykładzin czy paneli. Po klej sięga się także wtedy, gdy zachodzi konieczność zamocowania styropianu. Można klej wykorzystać do łączenia także elementów wykonanych ze szkła lub metalu. Stosując kleje, można skleić również płytki ceramiczne, elementy z tworzyw sztucznych, rury, płyty gipsowo-kartonowe.

Jakie jest zastosowanie pianek poliuretanowych?

Pianki poliuretanowe to kolejna gama produktów, które doskonale nadają się do różnego rodzaju prac montażowych. Pianka poliuretanowa jest wykorzystywana przede wszystkim do montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Montuje się nimi także schody, bramy garażowe, rolety i parapety.

W sprzedaży znajdują się równie pianki poliuretanowe ogniochronne oraz pianki przeznaczone do stosowania w okresie zimowym. Wspólną cechą klejów montażowych i pianek poliuretanowych jest bardzo duża wydajność.